O Mnie

Od wielu lat prowadzę Klinikę Zdrowia i Urody, w której wykorzystuję swoje bogate doświadczenie praktyczne, poparte wiedzą zdobytą na studiach.

Dorota Sagan

dr n. med. Dorota Sagan
specjalista zabiegów estetycznych

  • Pierwszy stopien studiów ukończyłam na Wydziale Humanistyki i Zdrowia w Małopolskiej Wyższej Szkole w Krakowie, zdobywając tytuł licencjata kosmetologii. 
  • Po ukończeniu Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku kosmetologia otrzymałam tytuł magistra.
  • W 2014 roku usyskałam tytuł specjalista zabiegów estetycznych.
  • W 2015 roku ukończyłam Studium Doktoranckie UM w Łodzi.
  • Tytuł doktora nauk medycznych otrzymałam na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W ramach mojej Rozprawy Doktorskiej prowadziłam badania na temat “Oceny uszkodzeń oksydacyjnych lipidów błon komórkowych w surowicy krwi i w złuszczonym naskórku pochodzącym z zabiegów mikrodermabrazji u kobiet w okresie pomenopauzalnym stosujących hormonalną terapię zastępczą; potencjalny ochronny efekt melatoniny

Pragnę zaznaczyć, że zarówno badanie peroksydacji lipidów w naskórku, jak i procedura aplikowania melatoniny na skórę była i jest nowatorską metodą opracowaną przeze mnie i była stosowana po raz pierwszy na świecie.

Jestem również autorką pracy pt “Analiza zabiegów złuszczających i mezoterapii w odmładzaniu skóry twarzy” oraz licznych publikacji zamieszczonych w literaturze światowej o wysokim IF i dostępnych w PubMed, m.in.  

Higher lipid peroxidation in former-smokers vs. never-smokers – study in postmenopausal women. Neuro Endocrinol Lett 2015

Melatonin reverses the enhanced oxidative damage to membrane lipids and improves skin biophysical characteristics in former-smokers – study in postmenopausal women. Ann Agric Environ Med.

Specjalizuję się w kosmetologii estetycznej i laseroterapii. Szkolę również kosmetologów i lekarzy w procedurach oraz zabiegach estetycznych i kosmetologicznych.

Kosmetologia to nie tylko moja praca ale przede wszystkim zyciowa pasja. Wciąz podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach zarówno w kraju jak i w innych państwach Europy i Świata, tj. Paryż, Monte Carlo, Dubai, Philadelphia.

Specjalizuję się w kosmetologii estetycznej i laseroterapii. Szkolę również kosmetologów i lekarzy w procedurach oraz zabiegach estetycznych i kosmetologicznych.

Kosmetologia to nie tylko moja praca ale przede wszystkim zyciowa pasja. Wciąz podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach zarówno w kraju jak i w innych państwach Europy i Świata, tj. Paryż, Monte Carlo, Dubai, Philadelphia.

Posiadam uprawnienia do wykonywania zabiegów:
– wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, volumetrii twarzy, soft liftingu przy użyciu kanuli, konturowaniu żuchwy, nosa, odmładzaniu  dłoni, twarzy, szyi, dekoltu, oczu, odbudowie, powiększaniu i konturowaniu ust

– liftingujących Nici Hialuronowych i First Lift PDO

– z użyciem toksyny botulinowej (BOTOX) zarówno w technikach podstawowych jak i rozszerzonych 

– mezoterapii igłowej, mikroigłowej i bezigłowej

 – osocza bogatopłytkowego PRP (wampirzy lifting), fibryny bogatopłytkowej, komórek macierzystych

 – terapii peptydowej w redukcji wypadania włosów i łysienia

– lipolizy iniekcyjnej w redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz rozstępów

– redukcji przebarwień, peelingów chemicznych w dermatologii estetycznej – dermamelan, cosmelan, yellow peel, płyn jassnera, azelac

 – redukcji blizn potrądzikowych

– fotoepilacji laserowej – laserem diodowym, Nd;Yag long puls

– zabiegów odchudzających i redukujących cellulit, odmładzających skórę

– laserowych (fotoodmładzanie, redukcja przebarwień, rumienia i naczyń krwionośnych, blizn)

 – nadpotliwości pach, dłoni, głowy, stóp, pleców

 – karboksyterapii

 – redukcji trądziku o różnej etiologii

 – wyszczuplania łydek

W klinice dysponuję kilkoma laserami, którymi m.in. mogę redukować i usuwać:
 – blizny, rozstępy, zmarszczki, przebarwienia – laser frakcyjny CO2
– brodawki, znamiona – laser CO2

– rozszerzone naczynia krwionośnych : laser Nd:Yag Long Pulsed, VariLte
– owłosienie: E-ligt, IPL, Nd:Yag Long Pulsed (wszystkie rodzaje włosów).
– przebarwienia: E-light, IPL, laser frakcyjny, Nd:Yag Q-swich
– rumień twarzy: E-light, IPL, Nd:Yag Long Pulsed

Zawsze na pierwszym miejscu stawiam sobie profesjonalizm pracowników oraz zadowolenie naszych pacjentów i klientów, czego dowodem są liczne wyróznienia i nagrody ogólnopolskie jak i wojewódzkie. Ofertę kliniki poszerzam o najnowocześniejsze zabiegi z wykorzystaniem sprzętu najwyższej jakości.

Zapraszam również na wypoczynek do mojej willi położonej przy nowym parku zdrojowym w pięknym Busku -Zdroju.

Willa znajduje się nie opodal Nowego Parku Zdrojowego, co powinny docenić zwłszcza osóby korzystające z leczenia ambulatoryjnego.

Oferuję wynajęcie pokoi na dowolną ilość dni lub pobyty specjalistyczne.