Laser wysokoenergetyczny punktowy i skaner

Zastosowanie wysokiej mocy – do 12 W, która jest 50 razy wyższa niż w zimnej laseroterapii pozwala na głęboką penetrację, zapewniając przyczynową terapię bólu.
Laser wysokoenergetyczny obejmuje szeroki zakres wskazań klinicznych od urazów i stanów zapalnych przez zmiany zwyrodnieniowe stawów. Bardzo skuteczne zwalcza przewlekły ból oraz daje mocny efekt przeciwzapalny i przeciwobrzękowy.

Laser wysokoenergetyczny redukuje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz aktywuje on drenaż limfatyczny (opróżnianie obrzęków). Tak więc obrzęki spowodowane urazami i/lub zapaleniem są zmniejszone.

Efekt przeciwbólowy

Terapia laserem wysokoenergetycznym pozytywnie oddziałuje na receptory bólu: podnosi próg bólu, redukuje przekazywanie bodźców bólowych do mózgu. Ból jest również zmniejszony dzięki przeciwzapalnemu i przeciwobrzękowemu efektowi. Terapia laserem wysokoenergetycznym wyzwala produkcję endorfin.

Poprawiona aktywność naczyniowa

Terapia laserem wysokoenergetycznym znacząco przyśpiesza proces kształtowania się nowych naczyń włosowatych, a zatem przyśpiesza leczenie zniszczonych tkanek, gojenie ran i zmniejsza zniszczoną powierzchnię tkanki. Ponadto korzyści obejmują wzrost anginogenezy, która powoduje tymczasowe rozszerzanie się naczyń krwionośnych (a więc także zwiększa przepływ krwi). Zwiększony przepływ krwi w zniszczonych miejscach wspomaga proces leczenia i redukuje ból.

Wzrost aktywności metabolicznej

Laser wysokoenergetyczny zwiększa produkcję specyficznych enzymów do transportu tlenu, ułatwiając w ten sposób naprawę i regenerację uszkodzonych komórek.

Poprawa funkcji nerwu

Terapia jest stosowana do leczenia uszkodzeń nerwów, takich jak traumatyczne lub jatrogenne parestezje, dysestezje i znieczulenia za pomocą programu zabiegowego.

Regeneracja ran w tkankach miękkich

Terapia umożliwia szybsze gojenie się ran, wrzodów i zapalenia błony śluzowej dzięki biostymulacji tkanki laserem wysokoenergetycznym.

Gojenie się ran na skórze

W leczeniu ran skórnych, takich jak odleżyny i owrzodzenia, zalecane jest leczenie z zastosowaniem programu „uszkodzenia tkanek miękkich”. Częstotliwość zabiegów: dwa razy dziennie przez dwa tygodnie co drugi dzień.

Shopping Basket
Messenger icon
Send message via your Messenger App