Oxybrazja

OXYBRAZJA to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem tlenu za pomocą specjalnie skonstruowanej dyszy. Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej. Podstawowym działaniem oxybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastycznych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek. Oxybrazja przyspiesza usuwanie zaskórniaków, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego.

Mikrodermabrazja wodno-tlenowa pozwala już przy pierwszym zabiegu uzyskać widoczny efekt wygładzenia skóry, oraz jej rozjaśnienie i nawilżenie. Zabieg oxybrazji wykonywany jest “na mokro” , a aplikowany pod ciśnieniem tlen daje przyjemne odczucie chłodu. Zimno zmniejsza również odczuwanie bólu, co jest dużą zaletą w stosunku do mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej.

Oxybrazja ma pozytywny wpływ na zwiększenie skuteczności stosowanych preparatów kosmetycznych. Szczególnie polecana jest przed wykonywaniem zabiegów kosmetycznych powodując lepsze wchłanianie się stosowanych w nich preparatów. Dodatkowo po Oxybrazji można stosować sonoforezę wprowadzając aktywne składniki w głąb skóry właściwej.

Zabieg całkowicie bezpieczny, bezbolesny, przeznaczony dla każdego rodzaju skóry.

Zastosowanie terapeutyczne:

* Złuszczanie naskórka: efektywne usuwanie martwego naskórka, zaskórników, łagodzenie stanów zapalnych skóry, zwężenie porów.

* Redukcja blizn potrądzikowych, powstałych w wyniku działania lasera, ognia lub po zabiegu chirurgicznym, wygładzenie i wyrównanie naskórka.

* Odmładzanie skóry: redukcja zmarszczek, objawów fotostarzenia skóry, nierównomiernej pigmentacji, poprawa elastyczności skóry.