Peelingi Fotodynamiczne

To najnowsza generacja peelingów medycznych. Peelingi fotodynamiczne oferują wyjątkową fotoregenerację komórkową, która prowadzi do znacznego remodellingu konturów twarzy, zwiększenia gęstości skóry i redukcji zmarszczek w ciągu zaledwie 5 tygodni. Dodatkową zaletą jest to, że w odróżnieniu od większości peelingów, mogą być stosowane również latem.

Red-Peel, Bio-Peel Red

Zalety

– wyraźne odmłodzenie skóry w zaledwie 5 tygodni

– innowacyjna bezpieczna formuła, bez ryzyka podrażnień, oparzeń i nadmiernego łuszczenia

– możliwość stosowania latem

Mechanizm działania

Współdziałanie molekuł biologicznych oraz światła IPL prowadzi do zwiększenia aktywności metabolicznej komórek poprzez powstanie kontrolowanego stresu w tkankach. W skórze następuje silna aktywacja działania fibroblastów, a w konsekwencji wzmożona synteza kolagenu i regeneracja skóry. Wszystkie komórki zawierają fotoreceptory, które w sposób naturalny pochłaniają światło. Fototerapia IPL przyśpiesza naturalny proces absorpcji światła, co prowadzi do stymulacji metabolizmu komórkowego. Dodatkowo w Bio-Peel Red zastosowano unikalną formułę Hydrogel Reticule, spełnienie żmudnych lat badań. Zapewnia ona kontrolowane, przedłużone w czasie uwalnianie składników aktywnych, dzięki czemu zyskują one właściwości regenerujące i odbudowujące tkanki, gwarantując jednocześnie wysoki poziom tolerancji bez ryzyka podrażnień, łuszczenia i oparzeń. Zawarte w formule składniki aktywne optymalizują również działanie fototerapii IPL. Wyjątkowa synergia kwasów organicznych oraz IPL to zatem szybka i skuteczna restrukturyzacja i odnowa skóry, jaka nie byłaby możliwa, gdyby metody te były stosowane rozłącznie.

Wskazania

Red-Peel: wszystkie rodzaje skóry, również skóra cienka, delikatna, z trądzikiem różowatym i skłonnością do uczuleń

Bio-Peel Red: skóra normalna i gruba (z wykluczeniem skóry cienkiej i delikatnej)

Skład

Red-Peel: diosgenina, kwas glikolowy, kwas salicylowy, genisteina, karnityna, DMAE, prekursor kwasu hialuronowego

Bio-Peel Red: retikulowany kwas glikolowy, fitosterole, omega 3 i 6, DMAE, prekursor kwasu hialuronowego

Reakcja skóry po zabiegu

Redpeel: zaczerwienienie, prawie niewidoczne złuszczanie

Bio-Peel Red: zaczerwienienie utrzymujące się do 48 godzin, lekkie złuszczanie

Efekty

– wyraźne i szybkie odmłodzenie

– poprawa gęstości i sprężystości skóry

– minimalizacja zmarszczek

5-CR Chlorophylline

Zabieg 5-CR Chlorophylline należy do rodziny peelingów fotodynamicznych. Zastosowane w nim światło IPL zwiększa odpowiedź komórek na światło, aktywując w ten sposób proces naprawy tkanki. Peelingi fotodynamiczne działają bezpośrednio na mitochondria komórkowe, prowadząc do całkowitej odnowy komórkowej. Terapia 5-CR Chlorophylline opiera się na oddziaływaniu fotoaktywatorów ze źródłem światła i właściwą długością fali świetlnej. Połączenie to powoduje uwalnianie wolnych rodników, co stymuluje metabolizm docelowych komórek, prowadząc do remodellingu tkanek i całkowitej odbudowy skóry. 5-CR Chlorophylline to połączenie działania fotoaktywatorów w postaci chlorofiliny i 5-ALA z Fototerapią IPL (szczytowa absorpcja chlorofiliny występuje przy długości fali 415nm lub 630nm). 

Wskazania

Skóra dojrzała, wymagająca liftingu: utrata jędrności i elastyczności skóry, zmarszczki oraz bruzdy.

Skład

5-CR Chlorofilina, retikulowany kompleks 5-ALA, Co Q10, diosgenina, prekursor kwasu hialuronowego

Reakcja skóry po zabiegu

Zaczerwienienie, prawie niewidoczne złuszczanie

Efekty

– remodelling twarzy, szyi i dekoltu bez poparzeń, zachodzący dzięki zwiększeniu aktywności metabolicznej fibroblastów oraz pobudzaniu syntezy kolagenu

– lifting i redukcja głębokich zmarszczek