Refleksologia stóp

Masaż Stóp – Reflexologic Refleksologia, akupresura, stymulacja tens i podczerwień w jednym.
Reflexologyc pobudza receptory stóp i dolnej partii mięśni nóg usuwając uczucie zmęczenia i mobilizuje do działania system immunologiczny i organy wewnętrzne bazując na technikach refleksologii. Jego przeznaczenie to komfortowy masaż stóp bazując na klasycznej akupunkturze i medycynie klinicznej. W świecie medycznym jest to najnowsza efektywna metoda leczenia.

– ugniatanie stref refleksyjnych i receptorów – pobudza puls i krwioobieg;
– wywołuje emisję zdrowotnych fal podczerwieni (Infra – 2 lampy poprawiające wydajność masażu w miejscu odpowiedzialnym za pracę układu trawiennego – pobudza metabolizm – patrz rysunek stóp);
– urządzeniem można masować ręce kładąc dłonie na ‘stopach’ aktywując receptory rąk.
Znacząco poprawia ogólne samopoczucie jak i cyrkulację krwi z całym organizmie.

Silnie poprawia działanie układu neurologicznego pobudzając i usprawniając tkanki nerwowe.

Funkcja podczerwieni w masażu:

W tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i wywołuje pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz płytkich zaburzeń krążenia. Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodnoelektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii.
Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn i likwiduje cellulit. Korzystanie z podczerwieni działa zdrowotnie nie tylko na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. Podczerwień stymuluje również produkcję kolagenu, odpowiadającego w naszym organizmie za piękną i jędrną skórę. Otwiera pory oraz przyśpiesza krążenie krwi i metabolizm, co powoduje szybsze wchłonięcie preparatów kosmetycznych nałożonych na skórę, zwiększając tym samym ich skuteczność i wspomagając wnikanie do skóry substancji. Skóra zyskuje zdrowy koloryt, staje się gładka i aksamitna.

Refleksologia stóp to leczniczy masaż przywracający prawdziwe zdrowie czyli stan równowagi fizycznej i emocjonalnej oraz duchowego spełnienia.

Masaż refleksologiczny stóp:

– poprawia ogólne samopoczucie i funkcjonowanie organizmu;
– usprawnia pracę serca i cyrkulację krwi;
– przywraca równowagę niewydolnym, przepracowanym gruczołom;
– pomaga wyrównać poziom hormonów;
– łagodzi bóle menstruacyjne
– pomaga w likwidowaniu problemów związanych z okresem menopauzy;
– łagodzi bóle artretyczne i reumatyczne;
– skutecznie pomaga przy bólach głowy, także migrenowych;
– reguluje pracę układu trawiennego;
– pomaga w leczeniu astmy i alergii;
– oczyszcza z toksyn;
– wzmacnia układ immunologiczny;
– pomaga likwidować ból;
– pobudza siły witalne organizmu;
– przywraca i równoważy energię w organizmie;
– przynosi ulgę obolałym, opuchniętym stopom;
– relaksuje i odpręża;

To tylko niektóre z dolegliwości, z którymi skutecznie radzi sobie refleksologia stóp! Refleksologia stóp znana była i praktykowana na świecie od tysiącleci. Istnieją dowody na to, że w Chinach masaże stóp wykonywane były nawet pięć tysięcy lat temu. Również w Indiach i Egipcie wiedziano, że uciskanie pewnych miejsc na stopie wywołuje efekt uzdrawiający. Fryz z grobowca Ankhmahora – najwyższego dostojnika królewskiego na Saharze, przedstawia ludzi poddawanych zabiegom na stopach, a fryz ten powstał ponad dwa tysiące lat temu.
Stopa ludzka to zakończenie około 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, narządami i częściami ludzkiego ciała. Zabieg refleksologii polega na profesjonalnym stymulowaniu obszarów refleksyjnych na stopie, co uzdrawiająco wpływa na narządy wewnętrzne znajdujące się w obrębie danej strefy. Refleksy przepony ułatwią głębokie oddychanie, które zwiększy ilość tlenu w płucach i zrelaksuje układ nerwowy. Praca na refleksach mięśnia sercowego poprawi wydolność serca, usprawni krążenie krwi. Refleksy tarczycy i pochodne do tarczycy zbalansują pracę metabolizmu. Refleksy mózgu wyregulują wszystkie procesy fizyczne, a przysadka mózgowa – pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego. Refleksy kręgosłupa uwolnią napięte mięśnie i wyregulują pracę impulsów nerwowych. Refleksy trzustki podniosą energię balansując poziomem cukru we krwi, śledziona i układ limfatyczny ułatwią właściwe dostarczenie minerałów oraz szybko odprowadzą zbędne produkty z tkanek. Refleksy wątroby uformują prawidłową konsystencję krwi, a refleksy nadnercza uwolnią energię pokrewnych gruczołów.
Refleksy na stopach wyregulują i pobudzą do życia całe ciało. Zdrowe ciało nie ma bolących miejsc w stopie. Sam zabieg jest ogromną przyjemnością i błogim odprężeniem. W przypadku problemów zdrowotnych, zablokowane refleksy mogą być bolesne. Masaż powoduje, iż nogi stają się lekkie i ta ich lekkość z zabiegu na zabieg dodaje człowiekowi energii do życia. Częstość stosowania zabiegów na stopach jest uzależnione od indywidualnych potrzeb organizmu. Zazwyczaj na początku terapii wskazany jest jeden lub dwa zabiegi dziennie i wykonywać codziennie przez ok. 10 do 14 dni, a w miarę poprawy samopoczucia i zmniejszenia dolegliwości wydłuża się czas między masażami.

Czas zabiegu: 10 min.

Shopping Basket
Messenger icon
Send message via your Messenger App