Teosyal - efekt liftingu bez skalpela

Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej jest uzyskiwany na drodze biosyntezy. Nie jest produktem pochodzenia niezwierzęcego. W medycynie estetycznej stosowany jest kwas hialuronowy stabilizowany. Oznacza to, że cząsteczki kwasu ulegają biodegradacji po okresie przekraczającym zwykle dziesięć miesięcy. Syntetyczny produkt różni się od naturalnego kwasu hialuronowego mniej niż 1%. Zapewnia to bardzo duże bezpieczeństwo stosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej.

 

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać w skórze kilka tysięcy cząsteczek wody. Powoduje to szybkie wygładzenie głębokich zmarszczek, wypełnienie bruzd i fałdów skóry, zwiększenie objętości ust lub policzków. Kwas hialuronowy zwiększa również wilgotność skóry.

 

Do zabiegu używany jest szwajcarski produkt TEOSYALŸ, który zdobył prestiżową nagrodę Aesthetic Medicine Awards na Najlepszy Produkt do Wstrzykiwania 2008 Roku w Wielkiej Brytanii. TEOSYAL jest wytwarzany w TEOXANE Laboratories, które od 2003 roku działają niemal w samym sercu Genewy. Obecnie jego produkty dystrybuowane są według restrykcyjnych zasad kontroli jakości w 80 krajach na całym świecie. Gamę produktów TEOSYAL firma wytwarza od 2004 roku, kiedy uzyskała Certyfikat CE Klasa III.

TEOSYAL lekarz wstrzykuje bezpośrednio w miejsca, w których tkanka wiotczeje, co powoduje natychmiastowy efekt naprężenia i wypełnienia.

Dzięki temu efektowi liftingu żele TEOSYAL stanowią alternatywę dla chirurgii plastycznej. Jeśli zwiotczenie skóry nie jest jeszcze zbyt wyraźne, można ponowne uwypuklić kontury twarzy. Dlatego też istotnym jest, aby kurację zacząć możliwie jak najwcześniej. W ten sposób można odłożyć w czasie jakiekolwiek zabiegi chirurgiczne.

Preparat wstrzyknięty do skóry właściwej bardzo głęboko ją nawilża. Żele TEOSYAL w postaci nieusieciowanej mogą pochłonąć wodę o objętości 1000 razy przekraczającą ich własną masę. Dlatego żele TEOSYAL w sposób naturalny zmniejszają oznaki starzenia skóry, nie wpływając na indywidualną mimikę i wyraz twarzy. Rezultaty są widoczne natychmiast.

Osiągniesz:

 * jędrność cery

 * elastyczność i napięcie mięśniowe skóry.

 

Teosyal – nowa generacja wypełniaczy

Na rodzimym rynku medycyny estetycznej coraz częściej spotkać można markę Teosyal. Są to wypełniacze cieszące się rosnącą popularnością wśród polskich lekarzy. I jak się okazuje nie tylko polskich, bo preparaty zdobyły prestiżową nagrodę Aesthetic Medicine Awards na Najlepszy Produkt do Wstrzykiwania 2008 Roku w Wielkiej Brytanii.
Bazują, jak większość wypełniaczy nowej generacji, na kwasie hialuronowym. Tym, co wyróżnia je pośród innnych dostępnych na rynku produktów jest specjalna formuła, a mianowicie są to wypełniacze:

– o niskim poziomie protein (< 5 µg/ml)
– o niskim poziomie endotoksyn bakteryjnych (<0,2 EU/g)


W praktyce oznacza to ograniczenie do minimum potencjalnej reakcji alergicznej u pacjentów, takiej jak: obrzęk czy zaczerwienienie, które nierzadko występują w tego typu zabiegach. To w połączeniu z dużą skutecznoscią zadecydowało ostatecznie o sukcesie rynkowym gamy produktów Teosyal.

Wskazania do zastosowania Teosyal:

TEOSYAL Meso – może być stosowany w obszarze: dekoltu i „kurzych łapek” (służy do nawilżania skóry i przywracania jej młodego wyglądu).
TEOSYAL First Lines – stosowany jest do: korekcji delikatnych, powierzchownych zmarszczek na skórze a także do korekcji „kurzych łapek”.
TEOSYAL Global Action – jest najbardziej uniwersalnym produktem z gamy TEOSYAL, w szczególności przeznaczonym do: wypełniania średniej wielkości zmarszczek na skórze i wypełniania bruzd w skórze właściwej.
TEOSYAL Deep Lines – przeznaczony jest do: wypełniania bardzo głębokich zmarszczek na skórze i wypełniania bruzd w skórze właściwej.
TEOSYAL Kiss – został opracowany z myślą o ustach i znajduje swe zastosowanie przy: zmianie kształtu ust, zwiększeniu objętości ust, korekcji zmarszczek wokół ust, wzmocnieniu kącików ust, nawilżeniu.
TEOSYAL Ultra Deep – jest specjalnie opracowanym implantem do leczenia obszarów wymagających zwiększenia objętości i umożliwia tworzenie lub odtwarzanie wypełnienia twarzy, odtwarzanie kształtów twarzy, leczenie głębokich zmarszczek w grubej skórze, usuwanie bruzd w skórze.
Preparat z gamy dobiera zawsze lekarz, zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jednofazowy kwas hialuronowy zawarty w żelach TEOSYAL, jest oferowany w jednym z najwyższych stężeń dostępnych na rynku (od 15mg/g do 25mg/g w zależności od preparatu).

TEOSYAL jak większość wypełniaczy czasowych ulega stopniowo rozpadowi biologicznemu i powoli wchłania się. Jednak dzięki swej budowie jego okres utrzymywania się w organiźmie jest jednym z najdłuższych na rynku i wynosi aż do 16 m-cy.

Przeciwwskazania do zastosowania Teosyal:

  • w połączeniu z peelingami i leczeniem laserem (podczas jednego zabiegu)
  • przy chorobie skórnej, stanie zapalnym lub infekcji w miejscu zabiegu lub jego okolicy
  • jeśli znana jest wrażliwość na kwas hialuronowy
  • ze względu na możliwe interakcje z innymi wypełniaczami, co nie było przedmiotem badań (nie zaleca się
  • wstrzykiwać TEOSYALŸ w miejscach, gdzie znajduje się inny wypełniacz nie bazujący na kwasie hialuronowym)
  • u pacjentek w ciąży
  • u pacjentek karmiących piersią