Masaż gorącymi kamieniami

Zabieg masażu gorącymi kamieniami stał się w ostatnich latach popularny na całym świecie, zagościł w ośrodkach SPA i centrach terapeutycznych, gabinetach masażu. Jednak lecznicze działanie kamieni wykorzystywano już setki lat temu na Dalekim Wschodzie.
Masaż kamieniami łączy zastosowanie gładkich, podgrzewanych kamieni bazaltowych o różnych rozmiarach. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału.
Terapia gorącymi kamieniami stanowi niesamowity rodzaj połączenie z naturą. Wykorzystując różne techniki masażu ciepłymi kamieniami, uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. Kamienie podgrzewane w specjalnym podgrzewaczu używa się do masażu ciała, a także do akupresury. Różna wielkości kamieni pozwala na masaż różnych części ciała.
Tak więc największych używa się do masażu tułowia, mniejsze umieszcza się między palcami dłoni i stóp oraz na twarzy. Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka. Masaż wpływa na:

Skórę:

– ułatwia oddychanie skórne
– poprawia odżywianie skóry
– przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych
– poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd
– pomaga zwalczać cellulitis

Tkankę mięśniową:

– zwiększa zdolność mięśni do pracy
– poprawia napięcie i elastyczność mięśni
– regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym

Układ krwionośny i limfatyczny:

– poprawia pracę układów (gimnastyka naczyń)
– ułatwia odpływ krwi żylnej
– zmniejszając opór krwi w tętnicach ułatwia pracę serca

Układ nerwowy:

– działa uspokajająco i relaksująco
– łagodzi objawy stresu

Masaż ciepłymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, którego zadaniem jest przywrócenie sprawności uszkodzonych narządów. Po takiej terapii człowiek czuje się zrelaksowany, odprężony i wyciszony.
Shopping Basket
Messenger icon
Send message via your Messenger App